אינקדס תגיות | ראשי | איך זה עובד? | הוסף תגית חדשה | קידום תגיות אינדקס אתרים

אינדקס אתרים

מבוסס תגיות
על חוק ומשפט   |   מאמרים, כתבות, ידיעות, סקרים, חדשות, מדיה, הכל... על חוק ומשפט
על הוראות חוק הוצאה לפועל

חשוב להכיר! חוק הוצאה לפועל נועד להגן הן על זוכים והן על חייבים. ישנן גישות שונות לגבי חוק הוצאה לפועל ונשאלת השאלה האם הוא אכן ממלא את ייעודו. בואו ונראה.

חוק הוצאה לפועל, כמו חוקים רבים אחרים, צריך לאחוז במקל בשתי קצותיו. מטבע הדברים, מדובר במשימה קשה ביותר שלרוב לא ממש מצליחה. בכל הנוגע להוצאה לפועל חשוב להכיר שני מושגים ראשיים: זוכים וחייבים. זוכה הוא אדם שבידו פסק דין כספי כנגד חייב. חוק הוצאה לפועל צריך להגן על שתי הקבוצות הללו שנמצאות כל אחד בקצה אחר.

לייעוץ בנוגע לנושאים בהוצאה לפועל, מומלץ מאוד לפנות באינטרנט ולשאול בפורום הוצאה לפועל>>

מוסד ההוצאה לפועל אמור לאפשר לזוכים לממש פסק דין שבידם אשר ניתן כנגד חייב. מדובר במקרים בהם החייב איננו מבצע את פסק הדין מרצונו. הוצאה לפועל נוקטת באמצעים שונים כנגד החייב כאשר הוא אינו פורע את חובו ואינו נשמע להוראות ראשי הלשכות של ההוצאה לפועל.  לצד מטרה זו של מימוש זכויותיו של הזוכה, הוצאה לפועל גם באה להגן על חייבים כדי שלא יוותרו ללא יכולת לקיום בסיסי.

הליכי הוצאה לפועל

חוק הוצאה לפועל מכשיר את לשכות הוצאה לפועל לנקוט בהליכים שונים כנגד החייב תוך כדי איזון בין זכות החייב לקיום מינימאלי וזכות הזוכה לקבל את כספו חזרה:

1. חקירת יכולת – בחלק נכבד מן המקרים, חייב אינו יכול לשלם את חובו לזוכה בפעם אחת. לשם כך עומדת בפני החייב אפשרות להגיע לחקירת יכולת בלשכת הוצאה לפועל.  חקירת יכולת נועדה כדי לבדוק את מצבו הכלכלי של החייב. טרם הגעה של החייב לחקירת יכולת, עליו להצטייד במסמכים רלוונטיים המראים את מצבו הכספי שלו ושל בני משפחתו. 

 על פי התרשמותו של ראש הוצאה לפועל, ניתן לחייב צו תשלומים על פיו ישלם החייב בכל חודש חלק מסוים מהחוב שלו. אין ספק, לא מדובר בצעד אשר מטיב עם הזוכה שכמובן רוצה לקבל כספו מיד ולא בתשלומים. חקירת יכולת היא אכן נקודה לטובת החייב.

2. עיקולים – לאחר שניתן לחייב צו תשלומים, עליו לעמוד בו. במידה ולא יעשה כך, ראש הוצאה לפועל ינקוט בהליכים כנגדו, בהתאם לבקשת הזוכה. הליכים אלו כוללים בין השאר עיקולים שונים כגון עיקול רכב, עיקול מטלטלין, עיקול על חשבון בנק וכדומה. האפשרות שעומדת בפני הזוכה לבקש עיקול כנגד החייב, היא דרכו של חוק הוצאה לפועל לאזן בין זכות הזוכה לכספו לבין זכות החייב לקיום מינימאלי. 

לאחר שעבר החייב חקירת יכולת וקיבל צו תשלומים, אין כל סיבה שלא יעמוד בהתחייבות שלו ולכן מאפשר חוק הוצאה לפועל לזוכה לפעול כנגד החייב. כאן המקום לציין כי במסגרת זכותו של החייב לקיום מינימאלי, לא מאפשר חוק הוצאה לפועל לעקל ריהוט בסיסי של החייב, ציוד רפואי וכדומה.

3. פקודת מאסר – אם החייב אינו עומד בצו התשלומים שניתן לו ולאחר שמוצתה האופציה של עיקולים למיניהם כפי שתיארנו, יכול הזוכה לבקש מלשכת הוצאה לפועל להוציא פקודת מאסר כנגד החייב.

חייב המשתמט מתשלום חובותיו

חוק הוצאה לפועל פועל בשתי חזיתות. מחד, חייב החוק לאפשר לזוכים לקבל את כספם חזרה ולממש את פסק הדין שבידם. מאידך, זכאי כל אדם לקיום בסיסי בכבוד ולכן אי אפשר לפגוע באופן לא מידתי בזכויות האדם של חייבים. אחד מהמאפיינים של חוק הוצאה לפועל הוא קבלת מידע על החייב. כחלק משמירה על זכותו של החייב לפרטיות, זכות אנושית בסיסית, קובע החוק כי ללא כתב ויתור על סודיות, עליו חותם החייב, לא ניתן לקבל מידע
אודותיו.

החריג לכך הוא מצב של חייב אשר משתמט מתשלום חובותיו. ישנם קריטריונים בתוך חוק הוצאה לפועל אשר קובעים מי הוא חייב משתמט. חייב שכזה הוא בעל יכולת לשלם את החובות שלו אך משתמט מהם. לאור זאת, אין הוא זכאי להתחשבות בזכויותיו. המשמעות היא כי ניתן לקבל מידע אודות חייב משתמט אף אם הוא לא חתם על כתב וויתור סודיות.

חוק הוצאה לפועל – אתה בסדר?

רבים טוענים כי חוק הוצאה לפועל איננו מאזן בין זכויות חייבים לבין זכויות זוכים אלא כי רובו מופנה לטובת החייבים בלבד כאשר הוא מקפח את הזוכים. הטענה הזו מקורה בכל הדרכים הפתוחות בפני החייב לשלם את חובו אט אט תוך שהזוכה נאלץ להמתין בשקט עד שיקבל את מה שהוא זכאי לו על פי חוק. הכוונה היא לחקירת היכולת, לצו התשלומים וכן לאפשרות של חייב לאיחוד תיקים ולהכרזתו כמוגבל אמצעים.

חוק הוצאה לפועל מאפשר לחייבים רבים, בעלי חובות אדירים, לשלם סכומים זעומים לזוכים תוך שהם חיים את חייהם באופן רגיל לחלוטין. זהו המקום לציין כי האפשרויות אשר פתח חוק הוצאה לפועל בפני חייבים נועד לעזור לאנשים שהם באמת ובתמים מעוטי יכולת אך כמובן שכוונות לחוד ומציאות לחוד. ישנם אנשים אשר מנצלים את המנגנונים הללו בכדי לרמות את המערכת ולמרבה הצער, הם מצליחים במשימתם. בעיקר בגלל אותם אנשים, ישנה תחושה כי חוק הוצאה לפועל מסייע לאנשים להשתמט מהחובות שלהם ולא מתמקד בעזרה לזוכה לקבל את אשר הוא זכאי לו. תגיות מומלצות רוצים לקדם כאן תגית? לחצו כאן >>
דומיינים למכירה  |  עיצוב לוגו  |  ישראל  |  עיצוב אתרים
עוד על חוק ומשפט
חוק הנכים, לאן? מאת עוה"ד שחר המאירי   למאמר המלא לחצו כאן >>
חוק זכויות יוצרים – הלכה ולמעשה   למאמר המלא לחצו כאן >>
מחשבים חוק משפט ואתיקה   למאמר המלא לחצו כאן >>
חשיבותו של עורך דין ביטוח   למאמר המלא לחצו כאן >>
עורך דין תאונות   למאמר המלא לחצו כאן >>
 4612 תגיות באינדקס אתרים מבוסס תגיות הוסף אתרך לאינדקס >>
שירותים (350) בריאות (302) תיירות ונופש (278) חתונות ואירועים (253)
בית וגן (249) קניות וחנויות (212) פנאי ובידור (206) עסקים (195)
אינטרנט (155) מחשבים (152) לימודים (149) אוכל (139)
רכב ותחבורה (131) חוק ומשפט (127) טיפוח ויופי (125) כספים (122)
ספורט (110) עיצוב ואמנות (106) פרסום ושיווק (102) ילדים ותינוקות (96)
בניית אתרים (94) מתנות (93) הריון ולידה (93) נדל"ן (88)
צילום (83) אופנה והלבשה (80) חדשות ואקטואליה (78) בעלי חיים (73)
עבודה (64) אהבה ויחסים (60) אינדקס (55) משפחה (54)
מבוגרים (54) נשים (42) משחקים (42)
הוספת תגית חדשה חינם
הקלידו תגית רצוייה: (מילה או מחרוזת)

בחרו קטגוריית סיווג: (לקישור התגית)
בדקו זמינות של תגית רצויה
תגית: מילת מפתח אחת או צירוף מילים

למה תגיות?
כי תגית מתוך אינדקס תגיות תביא תעבורה נוספת לאתר שלך.

כי אינדקס אתרים של תגיות, משלב גם תכנים בתחומים השונים.

כי תהליך הוספת תגית לאינדקס פשוט, מהיר וללא צורך בהרשמה.

כי אינדקס תגיות מעניק תגית בלעדית עם קישור ישיר לאתרכם.

כי באינדקס אין כפל תגיות וכל תגית תקושר תמיד לאתר אחד.

כי השירות ניתן חינם וללא התחייבות.


הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
  הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
לחצו כאן להוספת תגית >>
 

מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
  מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
לפרטים נוספים לחצו כאן >>
 

כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
  כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
קראו על איך זה עובד >>
 
ראשי | איך זה עובד? | הוסיפו תגית חדשה | קידום תגיות | פנו אלינו
כל הזכויות שמורות © תגיות אינדקס אתרים