אינקדס תגיות | ראשי | איך זה עובד? | הוסף תגית חדשה | קידום תגיות אינדקס אתרים

אינדקס אתרים

מבוסס תגיות
על תיירות ונופש   |   מאמרים, כתבות, ידיעות, סקרים, חדשות, מדיה, הכל... על תיירות ונופש
טיולים מאורגנים

טיולים מאורגנים

קצת בשביל הנפש: טיולים מאורגנים למירון - קברו של רבי שמעון בר יוחאי - מחבר הזוהר.

טיולים מאורגנים - לרגלי ההר.
לרגלי הר מירון נמצא היישוב העתיק מירון אותו במסגרת טיולים מאורגנים למקום, שם לימד ונקבר רבי שמעון בר יוחאי, מחבר ספר הזוהר ואבי תורת הסוד היהודית. רבי שמעון בר יוחאי או בקיצור שמו רש"בי נחשב לגלגול של משה רבנו.
אותו תוכלו לראות במסגרת טיולים מאורגנים למירון. משה הביא את התורה שבכתב, רשב"י הביא את התורה הנסתרת - תורת הסוד. כשמשה ירד מההר עור פניו קרן, כשרש"בי יוצא ממערה שנמצאת מצדו האחר של הר מירון, לאחר שהתחבא בה 13 שנה מפחד הרומאים, ולאחר שמתגלה לו שם אליהו שמלמד אותו את סודות הזוהר, כשרש"בי יורד מן ההר, גם ממנו יוצא אור כה חזק עד שקשה להסתכל עליו. לרגלי הר סיני קיבל עם ישראל את התורה, לרגלי הר מירון נתגלתה התורה הנסתרת, שם חי, לימד ונקבר רשב"י, ומכאן חשיבות המקום . אותו תוכלו לראות במסגרת טיולים מאורגנים למירון.
ההר הוא אותו הר שהיה שם לפני 1850 שנה, בזמנו של רש"בי, אולי גבה או נמך בכמה סנטימטר... אך הארץ שמסביב כבר איננה אותו הדבר.
בכדי לנסות ולהרגיש את תקופתו של רש"בי, נתחיל את מסענו במסגרת טיולים מאורגנים למירון בעלייה לשרידי כפר מאותה תקופה על גבעה סמוכה, הלא היא חרבת שמע. נרד מקבר רש"בי ברגל אל הנחל הסמוך, ומשם נמשיך בשביל מסומן המטפס אל הגבעה הסמוכה במסגרת טיולים מאורגנים למירון.

טיולים מאורגנים - צמד חמד - בית שמאי ובית הלל.
כשמשה עולה להר סיני אלוהים מצווה עליו לבנות אוהל שבתוכו יוכל לשכון - המשכן, יותר מאוחר אלוהים משדרג את מעמדו ועובר לגור בארמון מפואר, הלא הוא המקדש בירושלים. כשבית המקדש מתחיל לאבד מכוחו וממעמדו בימי בית שני, כשהנבואה פוסקת וארון הברית נעלם, מתחיל אלוהים לשכון בקרב כנסת ישראל, שהופכת עם הזמן לסנהדרין. את הסנהדרין מנהיגים זוגות של חכמים, המפורסמים והחשובים שביניהם הם הלל ושמאי.
כשנגיע במסגרת טיולים מאורגנים במירון למרומי הר שמע יתגלה לפנינו מבנה מדהים, על ראש השלוחה נמצא מאוזוליאום ענק, שהוא כמו קובייה ענקית בגודל 5 על 5 על 5 מטר, הבנויה מאבנים ענקיות. בחלק העליון של הקוביה חלל ובתוכו אבן שטוחה ענקית ובה 2 מגרעות קבורה שבהם אפשר להניח 2 אנשים. לפי המסורת זהו קברם של שמאי הזקן ואשתו אותם תוכלו לראות במסגרת טיולים מאורגנים למירון. שמאי היה אב בית הדין בזמנו של הורדוס ובר פלוגתא של הלל שהיה ראש הסנהדרין. יחדיו הם היו צמד חמד שהתווכחו כל הזמן בענייני הלכה, לכל אחד מהם היו את האנשים שלו שתמכו רק בו, וכך נוצרו להם 2 מפלגות בישראל: בית שמאי ובית הלל. שמאי היה הקפדן יותר והלל הרחמן, ובגלל זאת כמעט כל הוויכוחים הסתיימו בניצחונו של בית הלל. השלוחה שאנחנו נמצאים עליה כעת נמצאת ממול לגבעת היישוב מירון, ביניהם מפריד נחל מירון. במירון יש מערה שבה לפי המסורת קבור הלל הזקן ותלמידיו, ניתן לראות את המערה הזאת מהר שמע אותו תראו במסגרת טיולים מאורגנים למירון. אם הלל נמצא בצד האחד של הוואדי, הרי ששמאי צריך להימצא בצד השני, כי השניים בחייהם ובמותם לא נפרדו. ואכן, המסורת החלה לזהות את המאוזוליאום המדהים הזה עם קברו של שמאי אותו תראו במסגרת טיולים מאורגנים למירון. מסביב למאוזוליאום שרידי כפר עתיק שבתוכו שרידי בית כנסת מרשים, המקום כולו שקט וטובל בחורש, נשקף אל נוף מדהים של הר מירון אותו תראו במסגרת טיולים מאורגנים למקום. מצד אחד וצפת והגליל המזרחי מהצד השני. במקום הזה, הרחק מהמולת המבקרים, ניתן להרגיש את ישראל של רש"בי, של פעם, של לפני 1850 שנה, בזמן שהשכינה שרתה בארץ, ואלוהים היה בין העצים והאבנים.
מהמאוזוליאום נלך לבקר בבית הכנסת במסגרת טיולים מאורגנים למירון.

טיולים מאורגנים סיפור בית המקדש.
כשחרב בית המקדש הייתה בעיה: בית המקדש שימש כמקום הפולחן העיקרי, מקום קריאת התורה, מקום התפילות, והכי חשוב מקום כפרת החטאים של עם ישראל, עתה משהוא חרב כיצד יוכלו עוונותינו להתקן? האם נגזר עלינו לשאת אותם כל חיינו עד שנגיע לשמיים ואז נקבל עליהם עונש???
מתברר שלא... את מקום בית המקדש תפס בית הכנסת: אם בבית המקדש היו קוראים את התורה, הרי שעתה יעשו זאת בבית הכנסת. אם בבית המקדש היו עושים את התפילות, הרי שעתה יעשו זאת בבית הכנסת (את עבודת הקורבנות החליפו התפילות - למשל, תפילת 18), אם בית המקדש היה מקום כפרת העוונות, הרי שעתה ניתן לעשות זאת ביום כיפור בבית הכנסת. בקיצור, בית הכנסת הוא כמו מקדש מעט, ובעזרת הקהל שבו - קהל ישראל וספר התורה שבו - תורת הקודש, הוא יכול גם להוות בית לאלוהות בצורתה הארצית - הלא היא השכינה...
ואכן, לאחר חורבן בית המקדש, ובמיוחד בתקופת המשנה והתלמוד, אנו עדים לבנייתם של עשרות בתי כנסת בגליל ובשאר אזורי הארץ. בתי הכנסת מוקמו לרוב במקום הגבוה ביותר בכפר והיוו מרכז דתי, חברתי וציבורי, מרכז של לימוד ועבודת קודש. (מעניין לציין שבבתי הכנסת הקדומים ישבו, כנראה, נשים וגברים יחדיו).
בית הכנסת בחרבת שמע , אותו תראו במסגרת טיולים מאורגנים למירון .בית הכנסת הוא מבנה מרשים שניתן לראות בתוכו במה לארון הקודש, עמודים שתמכו בגג, 2 כניסות מפוארות, חדר צדדי (לאחסון דברים) ואף מקווה מתחת לצדו הצפון מערבי.
לאחר הביקור בבית הכנסת נחזור למירון.

טיולים מאורגנים - מקומות לביקור במירון:
מסביב לקברו של רשב"י יש מספר מקומות שכדי לבקר בהם תחילה במסגרת טיולים מאורגנים למירון. ראשית דבר גם במירון יש בית כנסת עתיק, מרשים לא פחות מזה של חרבת שמע, ובמיוחד הכניסה המפוארת שלו. מעל הכניסה יש משקוף ובו 3 סדקים, האגדה אומרת שברגע שהסדק האמצעי יתרחב והמשקוף ייפול - יבוא המשיח... מסיבה זו, כנראה, סתמו את הסדק בבטון, ובנו מסגרת בטון שתתמוך במשקוף, שהרי אם המשיח יגיע ייבנה בית המקדש, ולא יהיה צריך את בית הכנסת...
מקום נוסף לבקר בו במסגרת טיולים מאורגנים למירון הוא מערת קבר הלל ותלמידיו, שנמצאת מתחת למבנה הקבר של רשב"י. מדובר במערת קבורה מהתקופה הביזנטית ובה הרבה גומחות קבורה ומעליהם מכסי אבן מרשימים. בעבר זה היה המקום הקדוש של מירון, אליו היו עולים לרגל. בזמן החורף הגומחות בסלע מתמלאות איכשהו מים, וזה נס פלאי שמעיד על קדושת הקברים, שלדים לא נמצא בתוכם, אבל דוס מנמנם באפילת המקום נמצא גם נמצא, ובביקור האחרון במסגרת טיולים מאורגנים למערה הוא הבהיל אחת מהמשתתפות עד מוות...

טיולים מאורגנים - לפגוש את אלוהים.
עתה הגיע הזמן לבקר במסגרת טיולים מאורגנים למירון בקבר של רשב"י, שנמצא בתוך בניין גדול מהמאה ה - 16, ובו יש כל הזמן פעילות: אנשים מתפללים, ילדים בני 3 גוזזים את שערם, בר מצווה, תפילין, וכו'...
כשבית המקדש היה קיים, אלוהים שכן בתוכו, ואם רצית לפגוש אותו היית צריך לארגן פגישה דרך הכוהן הגדול. משחרב בית המקדש נסתם השער, ולכן החלו אנשים מיוחדים לחפש את הדרך אליו, הם נקראו יורדי המרכבה והיו המיסטיקנים העברים הראשונים. הם עלו דרך מדרגות הרקיעים בכדי לפגוש את אלוהים או נציגיו ברקיעים העליונים, הגדול מביניהם היה רבי שמעון בר יוחאי, הוא הביא את האור לעולם, ציווה על מלאכים, וגילה סודות תורה שנגלו לו ישירות מפי משה ואליהו. יום מותו של רשב"י נקרא יום הילולה מפני שביום הזה התאחד רבי שמעון עם אלוהיו, התחתן אתו, והילולה עושים ביום שמחה. תלמידיו ספרו שהאור שיצא ממנו לפני המוות היה כה גדול שאי אפשר היה להסתכל עליו. המיטה שעליה נפטר עלתה באוויר "ואש לוהטת לפניה" עד שהגיעה למירון ושם ירדה, זה קרה בל"ג בעומר, ומאז נמצא רבי שמעון במירון וחג חתונתו - מותו נחגג ביום הזה.את קברו תוכלו לראות במסגרת טיולי טרקטורונים מאורגנים למירון.
ליד קברו נקבר ברבות הימים בנו אלעזר שהיה קדוש, לא פחות ממנו.
ישנה סגולה מיוחדת בביקור בקברו של רבי שמעון בר יוחאי סמבגרת טיולים מאורגנים למירון, במיוחד ביום ההילולה בל"ג בעומר, מאות אלפי אנשים פוקדים אז את קברו, אך גם ביום חול הסגולה עובדת, ואתם מוזמנים לנסות ולראות.
אולי גם אתם תזכו למפגש? אם לא עם אלוהים, לפחות עם משה, אליהו, הלל הזקן, שמאי, או סתם כך עם הדמויות המעניינות הסובבות יום ולילה את האתר והקבר אותו תראו במסגרת טיולים מאורגנים למירון...

טיולים מאורגנים
טיולי טרקטורוניםמקור המאמר

תגיות מומלצות רוצים לקדם כאן תגית? לחצו כאן >>
דומיינים למכירה  |  עיצוב לוגו  |  ישראל  |  עיצוב אתרים
עוד על תיירות ונופש
טיפים ליוצאים לנופש   למאמר המלא לחצו כאן >>
תרבות צימרים ונופש ישראלית   למאמר המלא לחצו כאן >>
נופש ובילויים בתקופת האביב בטורקיה   למאמר המלא לחצו כאן >>
טיולים לחו"ל – פשוט לגלות עולם..   למאמר המלא לחצו כאן >>
מבחר אטרקציות באזור הצפון   למאמר המלא לחצו כאן >>
התפתחות התיירות הכפרית בעולם   למאמר המלא לחצו כאן >>
על חתולים בשק- או זהירות בהזמנת לינה   למאמר המלא לחצו כאן >>
צימרים יוקרתיים   למאמר המלא לחצו כאן >>
אתרים והיסטוריה באמסטרדם   למאמר המלא לחצו כאן >>
טיול קולינרי בגליל   למאמר המלא לחצו כאן >>
אילת בשלל אפשרויות וצבעים   למאמר המלא לחצו כאן >>
 4612 תגיות באינדקס אתרים מבוסס תגיות הוסף אתרך לאינדקס >>
שירותים (350) בריאות (302) תיירות ונופש (278) חתונות ואירועים (253)
בית וגן (249) קניות וחנויות (212) פנאי ובידור (206) עסקים (195)
אינטרנט (155) מחשבים (152) לימודים (149) אוכל (139)
רכב ותחבורה (131) חוק ומשפט (127) טיפוח ויופי (125) כספים (122)
ספורט (110) עיצוב ואמנות (106) פרסום ושיווק (102) ילדים ותינוקות (96)
בניית אתרים (94) מתנות (93) הריון ולידה (93) נדל"ן (88)
צילום (83) אופנה והלבשה (80) חדשות ואקטואליה (78) בעלי חיים (73)
עבודה (64) אהבה ויחסים (60) אינדקס (55) משפחה (54)
מבוגרים (54) נשים (42) משחקים (42)
הוספת תגית חדשה חינם
הקלידו תגית רצוייה: (מילה או מחרוזת)

בחרו קטגוריית סיווג: (לקישור התגית)
בדקו זמינות של תגית רצויה
תגית: מילת מפתח אחת או צירוף מילים

למה תגיות?
כי תגית מתוך אינדקס תגיות תביא תעבורה נוספת לאתר שלך.

כי אינדקס אתרים של תגיות, משלב גם תכנים בתחומים השונים.

כי תהליך הוספת תגית לאינדקס פשוט, מהיר וללא צורך בהרשמה.

כי אינדקס תגיות מעניק תגית בלעדית עם קישור ישיר לאתרכם.

כי באינדקס אין כפל תגיות וכל תגית תקושר תמיד לאתר אחד.

כי השירות ניתן חינם וללא התחייבות.


הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
  הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
לחצו כאן להוספת תגית >>
 

מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
  מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
לפרטים נוספים לחצו כאן >>
 

כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
  כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
קראו על איך זה עובד >>
 
ראשי | איך זה עובד? | הוסיפו תגית חדשה | קידום תגיות | פנו אלינו
כל הזכויות שמורות © תגיות אינדקס אתרים