אינקדס תגיות | ראשי | איך זה עובד? | הוסף תגית חדשה | קידום תגיות אינדקס אתרים

אינדקס אתרים

מבוסס תגיות
על בריאות   |   מאמרים, כתבות, ידיעות, סקרים, חדשות, מדיה, הכל... על בריאות
בריאות וסידן מיונן -"חלב הרים"

בריאות וסידן מיונן
לפני למעלה ממאה שנים, התגלה שהיון של הסידן בנסיוב הדם הוא גורם חשוב לשמירת הכוויצות של הלב. גילוי מיקרי זה היווה את הבסיס החשוב ממנו נבעה רוב ההתמקדות בסידן הביולוגי. כשדר' רייך התחיל את התמחותו הרפואית ב-1950, יצאו בכל שנה כ-50 פירסומים של הקהיליה המדעית, על סידן ביולוגי. בסביבות 1990, תפח המספר והגיע ל-7000 פירסומים לשנה, כשחוקרים רפואיים מצטרפים לחוקרים הביו-כימיים. כבר מתחילת עבודתו, דר' רייך הכיר בחשיבות הסידן הביולוגי, וערך תוכנית מחקר קליני בו פיתח תהליכים ומבחנים שאפשרו לו להשיג הוכחות קליניות וגם סטטיסטיות לתפקיד המפתח שיש ליוני הקלציום בשמירת הבריאות האנושית.
גוף האדם מורכב מהיסודות הנפוצים ביותר שיש בעולם, חוץ מסיליקון ואלומיניום. כל היסודות נחוצים לשמירה על החיים, ואי אפשר לומר שיש יסוד אחד שחשוב יותר ממשנהו. אך מה שכן אפשר לומר זה שיש יסודות שמשתלבים ופועלים יותר במערך הרחב של תיפקודי הגוף מאשר אחרים. לכן, שפע של יסודות כאלה הוא חיוני לבריאות טובה ולחיים בכלל. גוף האדם פיתח מכניזם להגנה טבעית שמפצה אותו על שינויים שחלים בריכוז של היסודות האלה. כשיש בגוף עודף של אלמנטים כאלה, הוא דוחה אותם מתוכו מיד. מצד שני כשיש מחסור באיזה יסוד, הגוף מסוגל להתגבר על זה רק חלקית, בעזרת אינדוקציה של תגובות ביו-כימיקליות על ידי התאמת תיפקודי איברים אחרים שמנסים לאזן את החסר במידת האפשר. התוצאה היא גוף מוחלש, פיזית, שנוטה למחלות הקשורות באיברים אלה.
אחד היסודות החשובים ביותר הוא הסידן. ניתן למצוא אותו קשור מולקולרית בעצמות בשפע, וכמעט בכל תא אנושי. כשהוא משוחרר מהקשרים המולקולריים באמצעותת יוניזציה, הוא יכול להתחבר בקלות עם פרוטאינים. הכלילה של פרוטאין שקשור בסידן בתעלה של היון בכל תא, יוצרת וויסות ביולוגי שמסדיר גם את הזנת התא וגם את תהליך הפליטה הביו-אלקטרי של התא שמעורב בכל תיפקודי הגוף. ויטמין די שנוצר בעור ע''י תגובה כימית שנגרמת על ידי הקרינה האולטרה- סגולית של אור השמש (פוטוסינטזה) , תפקידו העיקרי הוא ליינן את הסידן שנלקח דרך הפה בעזרת המעי הדק. למרות שהדפנות הפנימיים של המעי הדק טעונים באופן שלילי, למינרלים היוניים שטעונים חיובית קשה להיספג ''דרך'' דפנות המעי. למזלנו, דפנות המעי הדק מכילות רצפטורים (קולטנים) של ויטמין די או VDR שמאפשרים לשרשרת הארוכה של ויטמין די לחלחל עמוק לתוך דפנות המעי הדק ולהשאיר את קצה החמצן בעל הטעינה השלילית חשוף על פני השטח. זה מאפשר ליונים של הסידן, בעלי הטעינה החיובית , וליונים נוספים שטעונים חיובית, להיצמד לחמצן בעל הטעינה השלילית בקצה של הויטמין די ולהימשך לתוך דופן המעי. מעריכים שכשממלאים את הרצפטורים של VDR בויטמין די, זה מאפשר לגוף לספוג כמות של סידן גדולה פי 20. כך שויטמין די שנוצר באופן פוטוסינטזי (הרבה שמש ) ו/או תוספים של ויטמין די, חיוניים לספיגת חומרים מזינים. באותו זמן, פוטוסינטזה גורמת גם לייצור אינוסיטול טריפוספט INSP-3 שמשמש לוויסות הוצאת הסידן שמאוחסן בתאים. תהליך זה מופעל כדי לצייד את התא בסידן כשכמות בלתי מספקת של סידן מוכנסת ומיוננת על ידי תהליך של ויטמין די. אם אין מספיק סידן מאוחסן בתוך התאים, אז ההורמון של בלוטת התריס, שמגורה על ידי המחסור בויטמין די, גורם לסילוק הסידן מתוך העצמות. ודבר אחרון, כשהעצמות נחלשות בגלל צמצום הסידן, הגוף מתחיל לסלק את יוני הסידן שלו מתוך הפרוטאינים שמווסתים את תיפקודי התא. התיפקוד הלקוי של התא שנוצר כתוצאה מכך, מתבטא בהרבה סימפטומים ומחלות שדר' רייך מכנה, בצדק, ''מחלות ותיסמונות של מחסור בסידן יוני''. אך רוב הרופאים מכירים אותם כמחלות כרוניות או כמחלות שמקורן אינו ברור.
סידן מיונן או שנלקח דרך הפה, שנמצא בכמות מספקת, יכול לא רק למנוע מחלות רבות, אלא גם הודות למעורבות בהזנת התא הוא מסוגל לתחזק בריאות טובה וחסונה. המעורבות של הסידן בהזנת התא היא משולשת. ראשית, כפי שהזכרנו, סידן הקשור בפרוטאין מווסת גם את המידה וגם את הפתיחה והסגירה של תעלות היונים בכל דופן של תא. שנית, יון הסידן, יותר מכל יון אחר, מסוגל לספח את עצמו למספר רב של רדיקלים מזינים, שנערמים באופן מולקולרי על השטח החיצוני של קרומית התא. כש''ערימות'' אלה מתנתקות מבחינה אלקטרית, יון הקלציום מסוגל להעביר אותם דרך תעלת יון התא וכך לספק את הכמות הרבה ביותר של חומרי הזנה עבור תיפקוד בריא של התא. שלישית, סידן מתחבר עם הפוספטים בנוזלים שבתוך התא ושמחוץ לתא כדי ליצור אמצעי עשיר בחמצן ומעט אלקליין שנחוץ לשמירת החיים. רק הסידן מסוגל ליצור ולשמר את התנאים הקריטיים האלה.
אחרי שראינו את התפקיד החיוני של הסידן לבריאות האדם, ובעקבות הכמות הגדולה של מחקרים שהקהיליה המדעית ערכה בנושא זה, אפשר לחשוב שמקצוע הרפואה ייחס חשיבות רבה למרכיב הסידן. אך, כפי שההסטוריה מלמדת אותנו, הרפואה לא הזדרזה לקבל מושגים פשוטים כמו שטיפת ידיים, ובאותה מידה היה קשה לה לקבל את חשיבות שתיית החלב ואור השמש כנחוצים לבריאות טובה. בנוסף לכך, ההיסטוריה גם הראתה לנו שעוברים כמה עשורי שנים עד שמקצוע הרפואה מסוגל לקבל חידושים מדעיים מוכחים.
ב-1950, הקהיליה המדעית גילתה עניין מועט מאוד במכניזמים שמעורבים בסידן בגוף האדם. לעומתם, דר' רייך , מיד אחרי שהתחיל את התמחותו ואת המחקר הקליני שלו, גילה שהרבה מאוד סימפטומים, כמו הפרעות בעיכול, כאבי ראש, וכאבי שרירים וכן מחלות כמו ארטריטיס כרוני, דלקת המעי העקום, דלקת המעי הגס (קוליטיס) ואסטמה, נגרמים בשל מחסור כללי בסידן בגוף. הוא הסיק גם שויטמין די חיוני עבור הספיגה והיעילות של הסידן ושמכיוון שאורח החיים של האדם התפתח מלבישת אריג מותניים לחליפת טוקסידו, כמות הויטמין די שמתקבלת מהשמש היא כמעט אפסית. הוא הסיק גם שכמות הסידן ויסודות נוספים, ירדה מאוד בתזונתו של האדם בימינו, ויש להגדילה. לכן הוא המליץ למטופליו על שינויים באורח החיים והאכילה, ורשם להם ויטמין די וסידן. התוצאות בשיפור הבריאות של חוליו היו מהירות ודרמטיות. הוא התלהב לשתף את חבריו הרופאים בתגלית, אך גילה, כמו קודמיו שהגיעו לתגליות חשובות, שהרופאים האחרים רק היכפישו את שמו על כך שהוא אינו מטפל באופן המקובל.
עוד תקופה ארוכה, דר' רייך המשיך לבדוק ולטפל ברמת יון הקלציום אצל מטופליו. הוא בחן את אורח החיים שלהם, את התלונות הפיזיות, ואת הקשר שלהם למחלות שונות. הוא טיפל באלפי חולים אסירי תודה שהתאכזבו או לא קיבלו תועלת מהטיפול הרפואי הקונבנציונלי. במשך כל הזמן הוא צבר כמות גדולה של נתונים במחקריו הקליניים, והשתכנע עוד ועוד שהרבה יותר חשוב לדאוג לבריאות של מטופליו מאשר להיות מוטרד מהביקורת של האליטה הרפואית נגדו, שגם דרשה שיפעל לפי מחקרים, ''עיוורים'' לדעתו, בהם הוא לא רצה לנגוע. הם ליוו את דרישותיהם גם בהגבלה במשכורת שלו, פגיעה במעמדו וסירוב לאשר לו מילגות מחקר.
בתחילת שנות ה-70, דר' רייך גילה שהמצב החומצתי של הרוק הוא ביטוי בולט לחוסר יון הסידן . דבר זה היה חשוב מאד, כי המשמעות שלו היא שעל ידי בדיקת דרגת החומציות של הרוק, בעזרת ניר לטמוס זול, מבחן בן שלוש שניות, ניתן לקבוע את מצב הבריאות הבסיסי של החולה ביחס לחוסר יון הסידן. היא גילה שכשאדם בריא ולא חסר בגופו סידן, מצב הרוק הוא אלקליין קל ב- 7.5 לרוק הניטראלי של 7.0 PH והפרשות הגוף נוטים להיות חומצתיים. אך כשלאדם חסר סידן יוני , החומציות של הרוק גבוהה , מ-6.4 עד 4.6 , והפרשות הגוף נוטות להיות אלקליין. בנוסף לכך הוא גילה, שחולים שמפתחים מחלות פיזיות, נוטים להיות ברמת PH של 6.5 עד 6.0 , כשאלה שכבר רואים אצלם מחסור רציני ביוני סידן , לעיתים קרובות מראים PH מתחת ל-6. אחרי מספר שבועות בלבד של שינויי תזונה בתוספת ויטמינים ומינרלים, הוא מצא שחומציות הרוק עלתה עד 7.0 והליקוי הפיזי השתפר באופן דרמטי או נעלם.
לרוע המזל, בגלל חולשת הטבע האנושי, שמתנגד לשינויים ובשל הפשטות שבגישתו הרפואית, הממסד הרפואי, ב-1984 "תיגמל" אותו על מאמציו בבדיקת התאמתו לעבוד כרופא ובביטול רישיונו לעסוק ברפואה. במשך שלושים ושבע שנות עבודתו, לא התקבלה שום תלונה מאף אחד מאלפי המטופלים בהם טיפל. להיפך, מטופליו שיבחו את המעלות של גישתו הרפואית החדשה. באותה תקופה גדל גם מספר הפרסומים אודות מרכיב הסידן בגוף האנושי, והפך מטיפטוף לזרם. למרות שרמת ההתעניינות שהקהיליה המדעית גילתה בסידן עלתה באופן דרמטי באותה עת, לגבי הקהיליה הרפואית היא לא היתה יותר מסקרנות חסרת תועלת. לכן כשנזכור שעשורי שנים עוברים עד שהקהיליה הרפואית מוכנה לאמץ חידושים מדעיים, ושחופש רפואי אינו קיים בכלל באמריקה, נראה שההיסטוריה שוב חוזרת על עצמה.
כיום, יש לאנושות צורך נואש בכך שמקצוע הרפואה יחקור ויישם מידע שכבר קיים בפרסומים מדעיים נגישים, כך שיוכלו להבין טוב יותר את השפעות הסידן על הבריאות האנושית. בעזרת שימוש בכלים הפשוטים שדר' רייך פיתח, הם יכולים להתחיל ''טיול זמן'' מדרך הטיפול במחלות במאה העשרים, עם תרופות, לדרך הטיפול של המאה ה-21 , שהיא מניעת מחלות בעזרת תזונה.
"חלב הרים " ניתן להשיג מדליה ודוד במרכז לבריאות טבעית 09-8846105/6
מקור המאמר: reader - מאגר מאמרים במגוון תחומים לשימוש חופשי

תגיות מומלצות רוצים לקדם כאן תגית? לחצו כאן >>
דומיינים למכירה  |  עיצוב לוגו  |  ישראל  |  עיצוב אתרים
עוד על בריאות
דרוג מאמץ גופני על פי תחושה   למאמר המלא לחצו כאן >>
הפרעות אכילה   למאמר המלא לחצו כאן >>
ריפוי סרטן בצזיום כלורי / DMSO   למאמר המלא לחצו כאן >>
מה תרצו בן או בת ? בחירת מין הילוד זה לא חלום   למאמר המלא לחצו כאן >>
השפעתה של תזונת בריאות על מצבנו הנפשי   למאמר המלא לחצו כאן >>
ביטוח בריאות   למאמר המלא לחצו כאן >>
תסמונת השחלות הפוליצסטיות מאת פרופסור ציון בן רפאל   למאמר המלא לחצו כאן >>
להיות בריא, מה זה בכלל?   למאמר המלא לחצו כאן >>
10 דרכים לאכול בריא   למאמר המלא לחצו כאן >>
אוסטאוארטריטיס - ארתריטיס ניוונית Osteoarthritis   למאמר המלא לחצו כאן >>
מה עושים כדי לשמור על בריאות העיניים בעבודה מול המחשב?   למאמר המלא לחצו כאן >>
כל היתרונות בפירות יבשים   למאמר המלא לחצו כאן >>
עשרה כללים למפרקים בריאים   למאמר המלא לחצו כאן >>
אל תישנו על הכרית הלא נכונה   למאמר המלא לחצו כאן >>
כאב אוזניים אצל ילדים או תינוקות, זה וירוס או חיידק ומה יש לעשות   למאמר המלא לחצו כאן >>
ייעוץ תרופתי, מהו?   למאמר המלא לחצו כאן >>
בחירת מרפאת שיניים   למאמר המלא לחצו כאן >>
דיאטה מהירה: הנה הם באים, הנשנושים   למאמר המלא לחצו כאן >>
בעיות נפוצות בטיפול בתינוקות   למאמר המלא לחצו כאן >>
שיטות הטיפול ברפואה הסינית   למאמר המלא לחצו כאן >>
 4612 תגיות באינדקס אתרים מבוסס תגיות הוסף אתרך לאינדקס >>
שירותים (350) בריאות (302) תיירות ונופש (278) חתונות ואירועים (253)
בית וגן (249) קניות וחנויות (212) פנאי ובידור (206) עסקים (195)
אינטרנט (155) מחשבים (152) לימודים (149) אוכל (139)
רכב ותחבורה (131) חוק ומשפט (127) טיפוח ויופי (125) כספים (122)
ספורט (110) עיצוב ואמנות (106) פרסום ושיווק (102) ילדים ותינוקות (96)
בניית אתרים (94) מתנות (93) הריון ולידה (93) נדל"ן (88)
צילום (83) אופנה והלבשה (80) חדשות ואקטואליה (78) בעלי חיים (73)
עבודה (64) אהבה ויחסים (60) אינדקס (55) משפחה (54)
מבוגרים (54) נשים (42) משחקים (42)
הוספת תגית חדשה חינם
הקלידו תגית רצוייה: (מילה או מחרוזת)

בחרו קטגוריית סיווג: (לקישור התגית)
בדקו זמינות של תגית רצויה
תגית: מילת מפתח אחת או צירוף מילים

למה תגיות?
כי תגית מתוך אינדקס תגיות תביא תעבורה נוספת לאתר שלך.

כי אינדקס אתרים של תגיות, משלב גם תכנים בתחומים השונים.

כי תהליך הוספת תגית לאינדקס פשוט, מהיר וללא צורך בהרשמה.

כי אינדקס תגיות מעניק תגית בלעדית עם קישור ישיר לאתרכם.

כי באינדקס אין כפל תגיות וכל תגית תקושר תמיד לאתר אחד.

כי השירות ניתן חינם וללא התחייבות.


הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
  הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
לחצו כאן להוספת תגית >>
 

מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
  מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
לפרטים נוספים לחצו כאן >>
 

כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
  כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
קראו על איך זה עובד >>
 
ראשי | איך זה עובד? | הוסיפו תגית חדשה | קידום תגיות | פנו אלינו
כל הזכויות שמורות © תגיות אינדקס אתרים