אינקדס תגיות | ראשי | איך זה עובד? | הוסף תגית חדשה | קידום תגיות אינדקס אתרים

אינדקס אתרים

מבוסס תגיות
על פרסום ושיווק   |   מאמרים, כתבות, ידיעות, סקרים, חדשות, מדיה, הכל... על פרסום ושיווק
להיות קופירייטר - הפיתויים, המלכודות והדרך להצליח

עשרות קופירייטרים נקלטים בתעשיית הפרסום מדי שנה. רבים מהם סובלים מנחיתה קשה וכואבת ממרומי הדימוי הנוצץ אל קרקע העבודה הקשה והשוחקת. הטוטאליות של העבודה, הדורשת אספקת שפע רעיונות טובים בזמן מוגבל, מכניסה קופירייטרים רבים למעמסות נפשיות קשות ולעיתים אף לקשיי תפקוד מסוכנים.
כדי לשרוד את פערי התדמית, הקופירייטר חייב להכיר בכך שלא מדובר ב'שואו ביזנס'. רגעי הזוהר נדירים, ושעות העבודה אינסופיות. צריך לזכור שהשנים הראשונות כרוכות בביסוס המוניטין האישי. רוב המשרדים לא יאפשרו לקופירייטרים החדשים להתמודד מיד עם משימות הקצפת והדובדבנים כתשדירי טלוויזיה בפריים-טיים, אלא יטילו עליהם לנסח מודעות, עלונים ודיוור ישיר. המשימות האלה הן הלחם והחמאה של כל משרד פרסום, והן דורשות יצירתיות וברק לא פחותים מפרסומת עמוסת סלבריטאים בטלוויזיה. טוב לו לקופירייטר הצעיר שיזכור כי העבודה מחוץ לאור הזרקורים נראית אולי אפורה, אך ערכה לא יסולא בפז לגיבוש זהותו ויכולותיו המקצועיות.

חרדת הביצוע - בת לוויה לכל החיים
לא כולם מוכנים להודות בזה, אבל חרדת הביצוע היא מנת חלקו של כל קופירייטר. זוהי דאגה הנובעת מן הצורך לייצר רעיונות מקוריים ללא הפסקה, ולעיתים באופן מיידי. כמו אתלטים שצריכים להגיע לשיאם ברגע נתון, כך ניצב הקופירייטר פעמים רבות במרכז מערבולת ציפיות ולחצים ממספר מגוון של מקורות, וכמו במערבולת, סוד ההיחלצות הוא להמנע מפאניקה.

ככל שמטפסים גבוה יותר בסולם ההצלחה רף הציפיות עולה והחרדה גוברת. ההברקה הענקית של אתמול היא הסטנדרט של היום. טבעי שבמצב זה נכנסים לסחרור של חששות ולחצים. החשש שמעיין הרעיונות והיצירה יתייבש מלווה את הקופירייטר כצל, במיוחד בשנים הראשונות. במקרים רבים חרדת הביצוע פועלת כנבואה המגשימה את עצמה: הקופירייטר כל כך חרד שזרם הרעיונות שלו ייפסק, עד שהוא נתקף בשיתוק.
התובנה כי חרדות אלה הן חלק מהמקצוע היא קריטית. על הקופירייטר להפנים את העובדה כי המוח האנושי אינו מוגבל - הוא קולט, מעבד ומייצר תכנים כל הזמן. מומלץ להפעיל טכניקות של הרפיה והתרגעות, עיסוק בספורט, בתחביב או התפנות לעיסוקים מסיחי דעת אחרים. הכנה מנטלית נכונה ותיאום ציפיות יכולה לתרום רבות לבניית חוסן נפשי לקופירייטר המתחיל.
להיות יצירתי או לספק את הלקוח?
קופירייטרים רבים נוטים לשכוח את הייעוד האמיתי של המקצוע - ליצור רעיונות ולכתוב טקסטים שיסייעו במכירת מוצרים ושירותים. יש לזכור כי הלקוחות פונים למשרד הפרסום מלכתחילה כדי להגדיל את מכירותיהם. קופירייטרים בלתי מנוסים עלולים שלא לראות את התמונה כולה, ולטעות בזיהוי המטרה המרכזית של הקמפיין. אם הקמפיין עתיר יצירתיות מתוחכמת, אבל מכירות המוצר נוחלות כשלון, הלקוח משלם ביוקר עבור יהירות ויומרנות יצירתית. הפגנת הכישרון של הקופירייטר בטווח הקצר, עלולה להפוך לכישלון מסחרי ותדמיתי למשרד בטווח הבינוני והארוך. על הקופירייטר לזכור כי הוא איננו כוכב על במה, אלא רק חלק מ'שרשרת המזון' במערכות השיווק של לקוחות המשרד.
חטא הגאווה
עולם הפרסום מטשטש לעיתים את ההבדלים בין מהות לתוכן, בין מוצר לאריזה, בין דמיון למציאות. קופירייטרים המשתעבדים לתדמיות של עולם הפרסום מצמצמים את מרחב היצירה שלהם. קופירייטר השקוע במניין הפרסים שזכה בהם ולמספר הפעמים ששמו הוזכר במדורי הרכילות, יאבד את הרלבנטיות שלו ובסופו של דבר גם את כסאו. קופירייטר מקצועי יגלה שאין סתירה בין הצלחה לצניעות. קופירייטר כזה יוכל להתפעל מתערוכה פוסט-מודרנית במוזיאון, וביציאה לקיים שיחה בגובה העיניים עם איש האבטחה או המנקה.

לדעת לחיות
אחד האויבים הגדולים ביותר של הקופירייטר הוא הניתוק מהעולם האמיתי. הקופירייטר פונה בדרך כלל לקהלי יעד שסגנון חייהם שונה מזה שלו. משום כך עליו לחוות חוויות, להיות מעודכן, לנסוע, לפגוש, לשתות, לאכול ולטייל ולהכיר מנעד רחב ביותר של קהלים, ממש כמו שחקן תיאטרון או קולנוע. בלי יכולת התבוננות וגמישות מחשבתית, קשה יהיה לקופירייטר להצליח לאורך זמן.

לדעת לקרוא, לדעת לכתוב
קופירייטר חייב להיות אוהב קריאה וספר. קריאה היא כלי מצוין ללימוד והטמעת סגנונות כתיבה ושיחה שונים. אל בתי הספר לפרסום בהם לימדתי לאורך השנים, מגיעים מדי שנה תלמידים המצטיינים בהברקות, אך נכשלים בכתיבת טקסטים. ללא שפה עשירה ומגוונת שניזונה מקריאה מרובה, יכתוב הקופירייטר טקסטים דלים ועלגים. אחד המבחנים הגדולים של קופירייטרים הוא ביכולתם לעבור מקהל לקהל ומסגנון לסגנון בלי לאבד רעננות ותחכום.
אז זה שווה?
כאמור, מדובר באחד המקצועות המופלאים ביותר. למרות כל הקשיים והמלכודות שמזמן מקצוע הקופירייטינג, למי שמצליח להתעלות מעל ביצת האשליות מובטחת התנסות אישית ומקצועית מדהימה ומלאת סיפוקים, לאורך כל שנות הקריירה.


מקור המאמר: reader - מאגר מאמרים במגוון תחומים לשימוש חופשי

תגיות מומלצות רוצים לקדם כאן תגית? לחצו כאן >>
דומיינים למכירה  |  עיצוב לוגו  |  ישראל  |  עיצוב אתרים
עוד על פרסום ושיווק
סודות הפרסום במדיה הדיגיטאלית בסביבה תחרותית   למאמר המלא לחצו כאן >>
איפה כדאי לפרסם? איך לפרסם בגוגל? קידום עסקים באינטרנט - כל התשובות   למאמר המלא לחצו כאן >>
השיווק ואמנות האהבה   למאמר המלא לחצו כאן >>
קופירייטינג לאתרי אינטרנט - לא כל קופירייטר יכול   למאמר המלא לחצו כאן >>
שלטים בעידן שנות האלפיים   למאמר המלא לחצו כאן >>
שיווק נכון בפייסבוק   למאמר המלא לחצו כאן >>
כתיבת אתרים – כמה זמן לוקח לכתוב עמוד לאתר?   למאמר המלא לחצו כאן >>
שילוט חוץ   למאמר המלא לחצו כאן >>
 4612 תגיות באינדקס אתרים מבוסס תגיות הוסף אתרך לאינדקס >>
שירותים (350) בריאות (302) תיירות ונופש (278) חתונות ואירועים (253)
בית וגן (249) קניות וחנויות (212) פנאי ובידור (206) עסקים (195)
אינטרנט (155) מחשבים (152) לימודים (149) אוכל (139)
רכב ותחבורה (131) חוק ומשפט (127) טיפוח ויופי (125) כספים (122)
ספורט (110) עיצוב ואמנות (106) פרסום ושיווק (102) ילדים ותינוקות (96)
בניית אתרים (94) מתנות (93) הריון ולידה (93) נדל"ן (88)
צילום (83) אופנה והלבשה (80) חדשות ואקטואליה (78) בעלי חיים (73)
עבודה (64) אהבה ויחסים (60) אינדקס (55) משפחה (54)
מבוגרים (54) נשים (42) משחקים (42)
הוספת תגית חדשה חינם
הקלידו תגית רצוייה: (מילה או מחרוזת)

בחרו קטגוריית סיווג: (לקישור התגית)
בדקו זמינות של תגית רצויה
תגית: מילת מפתח אחת או צירוף מילים

למה תגיות?
כי תגית מתוך אינדקס תגיות תביא תעבורה נוספת לאתר שלך.

כי אינדקס אתרים של תגיות, משלב גם תכנים בתחומים השונים.

כי תהליך הוספת תגית לאינדקס פשוט, מהיר וללא צורך בהרשמה.

כי אינדקס תגיות מעניק תגית בלעדית עם קישור ישיר לאתרכם.

כי באינדקס אין כפל תגיות וכל תגית תקושר תמיד לאתר אחד.

כי השירות ניתן חינם וללא התחייבות.


הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
  הוספת תגית לאינדקס התגיות נעשית בחינם
לחצו כאן להוספת תגית >>
 

מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
  מעוניינים לקדם אתרכם בתגיות מומלצות באתר?
לפרטים נוספים לחצו כאן >>
 

כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
  כמה פשוט להוסיף תגית חדשה לאינדקס?
קראו על איך זה עובד >>
 
ראשי | איך זה עובד? | הוסיפו תגית חדשה | קידום תגיות | פנו אלינו
כל הזכויות שמורות © תגיות אינדקס אתרים